Pagrindinis Skaičiuoklės Kiek liko iki..?

Kiek liko iki..?

- ARBA -
Apskaičiuokite kiek metų, dienų, valandų ar net sekundžių liko iki Jūsų pasirinkotos datos. Rinkitės iš Švenčių, Metų laikų arba tiesiog įveskite savo datą ir laiką.
Laikas – viena pagrindinių (greta erdvės) materijos egzistavimo formų, pasireiškianti materialių objektų egzistavimo trukme, jų būsenų kaitos nuoseklumu. Egzistuoja objektyviai ir yra neatsiejamas nuo judančios materijos. Laikas yra vienmatis, reliatyvus. Laikas ir erdvė neatsiejamai priklauso vienas nuo kito.

Laikai yra skirstomi: objektyvus (materijos egzistavimo forma), subjektyvus suvokimas (vaizdiniai), teorinės konstrukcijos (daugiau ar mažiau atitinka objektyvų laiką).

Vieni metai trunka 365 dienas, 5 valandas, 48 minutes ir 46 sekundes.

Laiko matavimas grindžiamas periodiniais astronominiais arba fizikiniais reiškiniais (procesais). Astronominėje laiko sistemoje laikui matuoti naudojamasi žvaigždžių, Saulės, Žemės, Mėnulio judėjimu dangaus sferoje. Ilgų laiko tarpų vienetas – atogrąžiniai metai, trumpesnių – sinodinis mėnuo ir žvaigždžių para. Para (žymima d) dalijama į 24 valandas (h), valanda į 60 minučių (min), minutė į 60 sekundžių (s).

Laikai nėra vienodi, pavyzdžiui, 24 h žvaigždžių laiko lygus 23 h 56 min 4,09 s vidutinio Saulės laiko. Praktinėje veikloje naudojamas Saulės laikas. Dėl Žemės sukimosi Saulė vienu metu būna skirtingose padėtyse (žiūrint iš Žemės skirtingose ilgumose). Todėl Žemėje kas 15° ilgumos į rytus pridedama 1 h.

Fizikinės laiko sistemos pagrindas – sekundė. 1964 m. remiantis atominiu dažnio etalonu buvo apibrėžtas atominio laiko matavimo vienetas – atominė sekundė.

Daugiau:

Pasidalinkite:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Siųsti El. Paštu
Spausdinti

Radote klaidų? Nepatogu naudotis? Trūksta informacijos?

Parašykite Mums!