Pagrindinis Skaičiuoklės PVM Skaičiuoklė

PVM Skaičiuoklė

Nukopijuota!
Nukopijuota!
Nukopijuota!
PVM skaičiuoklė leis Jums lengvai ir greitai paskaičiuoti sumą su PVM ir be PVM.
Pridėtinės vertės mokestis (PVM) - mokestis, imamas nuo papildomai sukurtos vertės, taip pat antkainių.

Tai netiesioginis mokestis, prekės, darbo ar paslaugos kainos dalies, susijusios su prekės, darbo ar paslaugos kaštais, nurašymas į valstybės biudžetą, kuris sukuriamas visais prekių, darbo ir paslaugų gamybos proceso etapais ir yra mokamas į biudžetą parduodant.

Taikant PVM, galutinis prekių, darbų ar paslaugų vartotojas sumoka pardavėjui mokestį už visą jo nupirktų prekių vertę, tačiau ši suma į biudžetą pradedama skaičiuoti anksčiau nei galutinis pardavimas, nes mokestis nuo savo kainos dalies "pridėtos" prie kainos įsigytų žaliavų, darbų ir (arba) paslaugų reikalingų gamybai į biudžetą sumoka kiekvienas, dalyvaujantis įvairiuose prekės, darbų ar paslaugų kūrimo etapuose.

PVM pirmą kartą buvo įvestas Prancūzijoje 1958 metais. Dabar jis yra įvestas 135 šalyse. Tarp išsivysčiusių kapitalistinių šalių jo nėra tik JAV. Joje yra pardavimų mokestis ir svyruoja nuo 2 % ir 11 %. Lietuvoje PVM įvestas 1994 m. gegužės 1 dieną.

Lietuvoje kai kuriems ūkio subjektams PVM mokėti nereikia, taip pat daliai prekių PVM sumažintas ar visai jo mokėti nereikia.

Daugiau apie PVM

Daugiau:

Pasidalinkite:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Siųsti El. Paštu
Spausdinti

Radote klaidų? Nepatogu naudotis? Trūksta informacijos?

Parašykite Mums!